۱۰۰۰ میلیار تومان سرمایه‌گذاری در یک شرکت استارتاپی
شما اینجا هستید
اخبار مهم » ۱۰۰۰ میلیار تومان سرمایه‌گذاری در یک شرکت استارتاپی

بازرگانان نیوز: محمدمهدی عباسخانی در آئین قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت کسب و کارهای نوپای حرکت اول در کسب و کار شرکت همراه مکانیک از دور جدید فعالیت این شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها خبر داد و گفت: استراتژی حرکت اول، همراهی با کارآفرینان در حوزه‌های مالی، فنی و اجرایی است؛ به این شکل که علاوه بر تامین مالی مناسب برای افزایش سرعت رشد آنها، تیمی از متخصصان و خبرگان حوزه‌های گوناگون، به عنوان مشاور در کنار کارآفرینان قرار خواهند گرفت و استارتاپ‌ها را در رسیدن به اهداف خود کمک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه همراه مکانیک از شاخص‌های مدنظر ما از جمله توانایی و برنامه ریزی برخوردار است، افزود: با توجه به این موضوع و به نتیجه رسیدن مذاکرات دو طرفه بنا بر این شد که تا پایان سال ۱۴۰۱، ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این شرکت داشته باشیم.

مدیرعامل حرکت اول خاطرنشان کرد: ما نه تنها در زمینه سرمایه‌گذاری مالی بلکه در حوزه‌های مختلف بدنبال حمایت از شرکت‌های نوپا هستیم، چرا که معتقدیم برای رشد این کسب و کارها برای رشد نیاز به تقویت پایه‌ها دارند تا بتوانند ترنور بالایی داشته باشند. نبابراین بدنبال در اختیار قراردادن دانش نیز هستیم.

وی استارتاپ همراه مکانیک را به عنوان لیدر بازار خرید و فروش و کارشناسی خودرو، یکی از پروژه‌های جذاب حرکت اول معرفی کرد و گفت: این استارتاپ در سال پنجم فعالیت خود، توانسته است سهم قابل توجهی از بازار آنلاین خرید و فروش و کارشناسی خودرو را به دست آورد و امیدواریم با تزریق سرمایه‌ای که اتفاق افتاده است، سرعت رشد و فاصله این استارتاپ از رقبا را بیش از پیش شاهد باشیم.

وی افزود: از مزیت‌های همراه مکانیک می‌توان به تیم باانگیزه، تسلط به بازار و اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای آن اشاره کرد.

در ادامه این مراسم سجاد باقری نیز با بیان اینکه بعد از یک دوره ناامیدی و رکود در اکوسیستم اکنون وضعیت مناسبی بر شرکت حاکم است، گفت: ما بنا داریم بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروی کشور باشیم.

وی افزود: بعد از سه ماه مذاکره با شرکت حرکت اول در زمینه جذب سرمایه گذاری به نتایج قابل قبولی رسیدیم.

مدیرعامل این شرکت استارتاپی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک هر دارنده خودرو و یا هر فردی که قصد خرید خودرو را داشته باشد باید یک اپلیکیشن همراه مکانین را در گوشی تلفن همراه خود نصب کند.

به گزارش ایلنا، پلتفرم همراه مکانیک در حال حاضر به عنوان مرجع ارائه قیمت‌های واقعی از بازار خودرو بر روی چندهزار مدل خودرو شناخته شده است که در کنار آن سرویس کارشناسی خودرو و سرویس خرید و فروش نیز به مشتریان خود ارائه می‌کند.

این استارتاپ چند مرحله جذب سرمایه از صندوق توسعه تکنولوژی، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اسمارتاپ، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه  تهران داشته است که در آخرین مرحله توانست جذب سرمایه موفقی را از حرکت اول انجام دهد.

شرکت کسب و کارهای نوپای حرکت اول در راستای برنامه راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) با مأموریت تحقق رویای دیجیتال تأسیس و رسالت این شرکت توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال در نقش سرمایه‌گذار جسورانه شرکتی (CVC) گروه همراه اول عنوان شده است.

تمرکز اصلی سرمایه‌گذاری حرکت اول شامل کسب و کارهای دیجیتال فعال در حوزه‌های تجارت الکترونیک و تبلیغات، خدمات مالی و بیمه، گردشگری، حمل و نقل، سلامت، آموزش، ارتباطات، رسانه و سرگرمی می‌باشد.

طبق اعلام این شرکت، حرکت اول بر روی استارت آپ هایی سرمایه گذاری می کند که مراحل رشد اولیه را پشت سر گذاشته و در آستانه رشد سریع باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران