شما اینجا هستید
اخبار مهم » کمیجانی در دولت رئیسی ماندگار نخواهد شد

یک انتصاب دقیقه نودی در دولت حسن روحانی باعث افزایش گمانه زنیها در خصوص ادامه فعالیت رئیس کل فعلی بانک مرکزی در دولت سیزدهم شده است.

اکبر کمیجانی که در هشت سال گذشته به عنوان قائم مقام بانک مرکزی فعالیت میکرد،‌ امروز به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی انتخاب شد. وی (متولد ۱۳۳۰ در شهرستان کمیجان) اقتصاددان مشهور ایرانی، رئیس کل فعلی بانک مرکزی ایران، مدیر ارشد بانکی و استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران است. قائم‌مقام بانک مرکزی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰، سرپرست پژوهشکده پول و بانک، عضویت در هیئت امنای پژوهشکده پول و بانک، دانشگاه اراک و دانشگاه علوم پزشکی اراک از جمله برخی از سوابق او است. ایشان همیچنین سردبیر دوفصلنامه مطالعات و سیاست‌های اقتصادی نیز می باشد. دیدگاه اقتصادی؛ قرابت با کینزین‌ها آنچه که از مقالات پژوهشی و علمی دکتر کمیجانی برمی آید این است که ایشان به اتخاذ سیاست های مالی از سوی سیاست گذار اعتقاد دارد.

با توجه به نزدیک بودن دوره بازنشستگی این استاد سرشناس دانشگاه تهران، به نظر میرسد در دوره ریاست جمهوری آقای رییسی شاهد انتصاب فرد دیگری به عنوان رئیس کل بانک مرکزی باشیم.

از سوی دیگر دولت جدید باید پالس تغییر به خصوص در ارکان مهم مدیریتی از جمله بانک مرکزی را به جامعه بدهد تا حداقل ولو مدت کوتاهی، فضای روانی جامعه تغییر کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران