هزینه صادرکنندگان فولاد در بندر شهید رجایی کاهش می‌یابد
شما اینجا هستید
راه و مسکن » هزینه صادرکنندگان فولاد در بندر شهید رجایی کاهش می‌یابد

هزینه صادرکنندگان فولاد در بندر شهید رجایی کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران ، «محمد راستاد» امروز (سه‌شنبه) در نشستی خبری به مناسبت امضای قرارداد «ساخت بزرگ‌ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی» که در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، گفت: قرار است تا سال ١۴٠۴ به صادرات ۵۵ میلیون تن محصولات فولادی برسیم که تاسیس این ترمینال در بندر شهید رجایی گامی برای تحقق این هدف است.

وی با بیان اینکه این ترمینال در سه سال ساخته خواهد شد، ادامه داد: ارزش قرادادی که امروز با بخش خصوصی برای ساخت این ترمینال منعقد شد ۵ هزار میلیارد تومان است که رقم بسیار چشمگیری است.

راستاد با بیان اینکه ارزش کل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور تا به حال رقمی نزدیک به ١٠ هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: قرارداد فعلی به معنای گامی بزرگ در توسعه ظرفیت بنادر از طریق جذب سرمایه بخش خصوصی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صف کشتی‌ها و ترافیک اسکله در بندر شهید رجایی مربوط به کشتی‌هایی است که در حال بارگیری مواد معدنی و فولاد برای صادرات هستند و به همین دلیل تقاضا برای تاسیس ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر وجود داشت.

وی انعقاد این قراداد را پاسخی به ترافیک فعلی و رشد تقاضای صادرات فولاد دانست و گفت: تاسیس این ترمینال مکانیزه هزینه های حمل و نقل را کاهش داده ضمن اینکه به دلیل ریل پایه بودن این ترمینال با سرعت عمل بیشتری در امر صادرات محصولات مواجه خواهیم بود.

 

منبع :ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران