شما اینجا هستید
اخبار مهم » ۲ برابر شدن حمل نفت و فرآورده‌های نفتی در دولت سیزدهم

با افزایش ۴۰ درصدی صادرات نفت در دولت سیزدهم، حمل دریایی نفت و فرآورده های نفتی در دولت سیزدهم ۲ برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران ، با روی کار آمدن دولت سیزدهم و با وجود تداوم تحریم‌ها، صادرات نفت، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی ایران با افزایش همراه شد.

این افزایش به حدی بود که حتی رسانه‌های غربی نیز نتوانستند در برابر این موفقیت سکوت کنند و در خبرهای خود از شبه نفتکش‌های ایرانی در دریاها برای فروش نفت ایران خبر دادند.

اشاره این رسانه‌ها به روش‌های مختلف ایران برای دورزدن تحریم‌ها و خنثی‌کردن آن بوده است.

در این میان، شرکت ملی نفتکش توانست با استفاده از ناوگان خود در رسیدن به افزایش صادرات نفت و میعانات گازی نقش موثری ایفا کند.

همین موضوع باعث شد تا غرفه شرکت ملی نفتکش ایران در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت امسال، پر ازدحام‌ترین غرفه بوده و  به محل رفت‌وآمدهای مسوولان، سیاسیون، مدیران ارشد نفتی، نمایندگان مجلس، هیات‌های خارجی، کارشناسان و کارکنان صنعت نفت و… تبدیل شد.

در روز اول نمایشگاه، رئیس مجلس شورای اسلامی در غرفه این شرکت حاضر شد.

وزیر انرژی ارمنستان، باقری معاون سیاسی وزیر خارجه، مصباحی مقدم رئیس کمیسیون اقتصاد مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونین وزیر نفت، مدیران شرکت‌های پتروشیمی، نفتی و دریایی و… نیز در این دوره از نمایشگاه حضور داشتند و بر افزایش حمل دریایی نفت و فرآورده‌های نفتی تاکید کردند.

“حسین شیوا” مدیرعامل این شرکت نیز با ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های این شرکت با وجود ادامه تحریم‌ها، بر ادامه فعالیت‌های نفتکش ایران تاکید کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران