گردش ۱۲۵ هزار میلیارد تومانی پول در مسکن تهران
شما اینجا هستید
اخبار مهم » گردش ۱۲۵ هزار میلیارد تومانی پول در مسکن تهران

در نه ماه ابتدایی سال جاری حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شده است.این عدد نسبت به بازه ی زمانی مشابه سال گذشته حدود ۴۲٫۹ درصد رشد داشته است.هرچند که تعداد معاملات انجام شده در مقایسه با سال ۹۷ هنوز هم عدد کم تری را نشان میدهد.

۲٫۵برابر شدن حجم معاملات امسال نسبت به سال گذشته

تعداد معاملات بازار مسکن  تهران در نه ماه اول سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل حدود  ۴۲٫۹ درصد رشد داشته است. بنابر گزارش بانک مرکزیدر بهار ،تابستان و پاییز سال جاری حدود ۷۰ هزار معامله در بازار مسکن تهران انجام شده است. این بانک متوسط قیمت متراژ هر واحد مسکونی در  تهران را در بازه ۹ ماهه حدود  ۲۲ میلیون تومان برآورد کرده است ، با توجه به اینکه متوسط متراژ واحدهای معامله شده ۸۰ متر عنوان می شود می توان گفت  حجم نقدینگی ورودی به بازار مسکن از اول سال تا پایان آذر ماه حدود ۱۲۵ هزار میلیار تومان بوده است.حجم پول وارد شده به این بازار در سال نه ماهه اول سال حدود نسبت به نه ماهه ی اول ۹۸ حدود ۲٫۵ برار شده است.

رکورد تعداد معاملات سال ۹۷ شکسته نشده

بازار مسکن تهران در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته خود بازار داغ تری را تجربه کرده است.اما چنانچه بازار این بخش را با سال ۹۷ در قیاس قرار دهیم ،سال ۹۷ از نظر تعداد معاملات رکورد دار است.در سال ۹۷ نزدیک به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شده است ،اما با توجه به معامله ۴۹ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ حاکی از رکود نسبی بازار مسکن تهران در سال گذشته بوده است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران