شما اینجا هستید
اخبار مهم » کاهش ۳۰ درصدی صادرات هویج در ماه‌های اخیر

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: روند صادرات هویج طی ماه‌های اخیر از نظر وزنی ۳۰ درصد و از نظر ارزشی ۳۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری بازرگانان ایران از سازمان توسعه تجارت ایران، «محمود بازاری» اظهار داشت: با توجه به آمار گمرک ایران و بررسی آمار ماهانه صادرات محصول هویج از ابتدای سال ۱۴۰۰ و مقایسه آن با مدت مشابه آن در سال گذشته، شاهد کاهش معناداری در روند صادرات آن طی ماه‌های اخیر هستیم که البته با توجه به سطح قیمت‌های داخلی از مرحله عمده‌فروشی تا خرده‌فروشی این کاهش قابل پیش‌بینی بوده است.
مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی تصریح کرد: صادرات هویج طی چهار ماهه نخست سال جاری از نظر ارزش ۳۳ درصد و از نظر وزن ۳۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.
بازاری با تاکید بر حمایت از سبد مصرف خانوار و کنترل قیمت‌ها در شرایط سخت کرونایی و در پاسخ به گفته‌های برخی مسئولان تشکل‌های کشاورزی مبنی بر گرانی در بازار به دلیل صادرات، اظهار داشت: صادرات موضوع تخصصی و ارزشمندی است و صادرکنندگان واقعی و اصیل در راستای مسئولیت اجتماعی خود در تمام دوره‌ها به ویژه شرایط فعلی کشور، اصل سلامت عمومی و تامین منافع مردم را بر منافع شخصی اولویت می‌دانند.
به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، طی هفته های اخیر کمبود هویج در بازار موجب برخی گران فروشی ها شده است.کاهش ۳۰ درصدی صادرات هویج در ماه‌های اخیر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران