شما اینجا هستید
اخبار مهم » پیشنهاد پوتین برای برون‌رفت از بحران اقتصادی جهانی

رئیس جمهور روسیه گفت که همکاری صادقانه، کلید غلبه بر مشکلات موجود است.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه با حضور در چهاردهمین اجلاس سران بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی)  تاکید کرد که تلاش های خودخواهانه غرب برای سرزنش کل جهان به خاطر اشتباهات خودشان منجر به بحران اقتصادی جهانی شده است. پوتین توضیح داد: تنها بر اساس همکاری صادقانه و سودمند متقابل است که می‌توان راهی برای خروج از این وضعیت بحرانی که به دلیل اقدامات بدون فکر و خودخواهانه برخی از دولت ها گریبانگیر اقتصاد جهانی شده است، یافت.

رهبر روسیه تاکید کرد که امروز، بی شباهت به گذشته، به رهبری کشورهای بریکس برای ایجاد سیاست یکپارچه برای شکل‌دهی نظام چند قطبی روابط بین‌دولتی نیاز است که باید بر اساس هنجارهای شناخته‌شده جهانی حقوق بین الملل و اصول کلیدی منشور ملل متحد باشد.

به گفته پوتین، کشورهای بریکس دارای پتانسیل عظیم سیاسی، اقتصادی، علمی، فناوری و انسانی هستند. وی خاطرنشان کرد: هر سال نفوذ آنها در عرصه جهانی افزایش می یابد. پوتین وعده داد: روسیه آماده است تا به توسعه تعامل نزدیک چندجانبه با همه شرکای بریکس ادامه دهد و نقش خود در امور بین‌الملل را تقویت کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران