شما اینجا هستید
اخبار مهم » پورابراهیمی: اصلاح ساختار اقتصادی در دولت کلید خورده است

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تصمیم دولت سیزدهم در هفته های اخیر تغییرات قابل توجهی در اصلاح ساختار اقتصادی کشور در دستور قرار گرفته که یکی از آنها بودجه ۱۴۰۱ است.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، وی روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری، استاندار و امام جمعه افزود:  توافق ما با دولت در یکی از رده ها حذف چندین هزار ردیف بودجه ای است که تناسبی با اقتصاد ما ندارد زیرا بودجه برنامه‌محور خواهد شد.

به گفته پورابراهیمی فردا نشست جمعبندی بودجه برگزار خواهد شد.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: تا تصویب نهایی بودجه تا نیمه دوم اسفندماه سال جاری برنامه های محتوایی شورای فرهنگ عمومی را با این رویکرد آماده کنید که امور با برش های وزارتخانه ای در حوزه فرهنگی تقسیم بندی شود و در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهارداشت: در این زمینه باید ارائه برنامه محتوایی از شورای فرهنگ عمومی استان کرمان داشته باشیم که رویکرد آن تبیین و تشریح جایگاه کرمان به عنوان پایتخت مقاومت اسلامی باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یادآور شد: اعلام آمادگی می کنیم این برنامه با تغییرات حوزه بودجه ۱۴۰۱ و تبدیل ردیف محور به برنامه محور را در استان کرمان آغاز کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به جایگاه کرمان پس از شهادت سردار سلیمانی افزود: امروز با یک جریان فرهنگی جدید مواجهیم که پس از شهادت سردار سلیمانی در کشور ایجاد شده و فرهنگ مقاومت و شهادت را ایجاد کرد؛ خاستگاه این جریان استان کرمان و افتخار می کنیم این شهید از اهالی این استان است.

وی عنوان کرد: نزدیک به ۲ سال به دلایل مختلف از مجموعه اقدامات در استفاده از این ظرفیت بزرگ معنوی عقب ماندیم، این ظرفیت نه تنها مربوط به کرمان و ایران بلکه متعلق به تمامی آزادیخواهان ‌جهان است.

نماینده کرمان و راور در خانه ملت گفت: در حضور میدانی در کشورهای منطقه، مشخص می شود که وجود شهید سلیمانی در این کشورها مشهود است؛ امروز حاج قاسم سلیمانی منتخب مردم سوریه و دیگر کشورهای اسلامی است که قلوب این کشورها را تسخیر کرده است.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم کرمان به عنوان پایتخت مقاومت اسلامی است که این امر باید ابتدا در حوزه شورای فرهنگ عمومی ثبت و ضبط شود که روز شهادت شهید سلیمانی را به عنوان یک روز مخصوص در تقویم کشور ببینیم و با جایگاه کرمان تبیین شود زیرا دستاورد بزرگی برای انقلاب و کشور است.

پور ابراهیمی افزود: زمان حیات، شهادت و پس از شهادت سردار سلیمانی برای جمهوری اسلامی سرمایه ای محسوب می شود که باید از آن به صورت مناسب بهره ببریم و برنامه های مهمی در این عرصه جریان فرهنگی کشور تعریف کنیم.

وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ از اینجا می تواند خون جدیدی باشد که در فرهنگ جامعه تزریق شود و این انتظار را از مردم داریم.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران