شما اینجا هستید
اخبار مهم » ویروس کرونا روی مسکن ملی هم تاثیر گذاشت

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: برای جلوگیری از ویروس کرونا در صورتی که درخواست ارائه شود مهلت ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن به تعویق خواهد افتاد البته متقاضیانی هم که برای ثبت نام یا اعتراض مراجعه حضوری دارند به دلیل شیوع ویروس کرونا یک هفته به تاخیر می‌افتد.

پایگاه خبری بازرگانان ایران: محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه تمامی که توسط بخش خصوصی ساخته شده بود ممکن است در قالب طرح اقدام ملی مسکن به اتمام برسد، گفت: بسیاری از این واحدهای که توسط بخش خصوصی ساخته شده نیمه کاره رها شده و از سوی دیگر متقاضیان این واحدها تقاضا دارند که واحدهای خود را زودتر تحویل بگیرند بنابراین سعی داریم بخشی از این واحدها را در قالب افتتاح طرح‌های اقدام ملی مسکن به اتمام برسانیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های مسکن مهر بدون متقاضی هستند، گفت: این واحدها در بازه زمانی سال ۹۶ و ۹۴ از سرفصل واحدهای مسکن مهر خارج شدند.

او ادامه داد: هیچ متقاضی برای این واحدها وجود ندارد به همین دلیل طبق تصمیمی که در این حوزه صورت گرفته می‌شود و با توجه به شرایط جدید متقاضیان سعی شده بخشی از این واحدها در اختیار دستگاه‌های حمایتی و کمیته امداد قرار بگیرد تا با تکمیل آنها بتوانند بخشی از نیاز متقاضیان در این حوزه تامین شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برخی از واحدهای مسکن مهر که نیمه تمام هستند و سعی داریم با همکاری تمام دستگاه‌ها به ویژه دستگاه حمایتی بتوانیم آنها را تکمیل کنیم.

محمود زاده با اشاره به اینکه مهلت اعتراض برای متقاضیانی که در دور اول طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده بودند تا دهم اسفندماه ادامه خواهد داشت گفت: برای انصراف متقاضیانی که در این طرح ثبت نام کرده بودند مکاتباتی صورت گرفته و دوشنبه و سه شنبه تمامی اطلاعات در این بررسی می‌شود متقاضیانی که خواهان انصراف هستند میتوانند درخواست دهند.

او اظهار کرد: برخی از متقاضیان با شهری که برای آنها انتخاب شده مشکل دارند و برخی از آنها هم قادر به پرداخت اقساط اولیه نیستند و نمی‌توانند هزینه ابتدایی را پرداخت کنند بنابراین خواهان انصراف هستند که تمامی آنها بررسی می‌شود.

محمود زاده یادآور شد: برای جلوگیری از ویروس کرونا در صورتی که درخواست ارائه شود مهلت ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن به تعویق خواهد افتاد البته متقاضیانی هم که برای ثبت نام و یا اعتراض مراجعه حضوری دارند به دلیل شیوع ویروس کرونا یک هفته به تاخیر می‌افتد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه البته تمامی مراحل ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در مرحله دوم غیر حضوری و به صورت کامپیوتری است افزود: اما با این حال در صورت درخواست ممکن است به تعویق بیفتد اما تاکنون چیزی در این مورد به ما اعلام نشده است.

او توضیح داد: در برخی از استان‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا پیامک‌هایی برای تاخیر مراجعه یک هفته‌ای ارسال شود که این موضوع هم در دستور کار قرار گرفته است.

 

منبع: تجارت‌نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -