شما اینجا هستید
اخبار مهم » وضع قوانین یکپارچه، تنها راه نجات صنعت است

با نگاه اجمالی به سیستم سیاسی و اقتصادی کشورهای پیشرفته این مهم حاصل می‌شود که اغلب مدیران و رئیسان جمهور در ابتدا حقوقدان و سپس اقتصاددان هستند. نکته مهم این است که هر صنعت و اقتصادی به قانون یکپارچه نیاز دارد و این قوانین را یک حقوقدان خبره می‌تواند وضع کند، سیستم و قانون واحد ازجمله کمبودهای صنعت کشور به حساب می‌آیند که جای خالی آن‌ها به شدت احساس می‌شود.

بازی با اعداد و ارقام یکی دیگر از معضلات صنعت کشور به حساب می‌آید. به جرات می‌توان گفت اکنون صنعت در حالت ورشکستگی قرار دارد و تا زمانی که آمارهای تولید و تورم به درستی به حاکمیت و متولیان اطلاع‌رسانی نشود همین اوضاع ادامه خواهد داشت. برنامه و سیستم حلقه مفقود صنعت کشور به حساب می‌آیند که در صورت دسترسی به آمار دقیق و ارائه برنامه جامع و کامل شاید بتوان صنعت تضعیف شده این کشور را تا حدی نجات داد.

محبوب پناهی در گفت‌وگو با گسترش نیوز اظهار داشت: در رابطه با صنعت مسائل و مشکلات بسیاری مطرح است. روابط بین‌الملل مهم‌ترین موضوع در صنعت بوده که ایران با توجه به تحریم‌های اعمالی در عرصه ارتباط‌گیری جهانی با معضلات جدی مواجه است و ارتباط چندانی در حوزه تجارت بین‌الملل وجود ندارد. زمانی که کشوری با نهادهای دنیا در ارتباط نیست، قوانین بین‌المللی شامل حال آن نمی‌شود و نمی‌تواند عضو کنوانسیون و نهادهای مختلف جهانی مانند آژانس چند جانبه تضمین سرمایه‌گذاری، میگان و WTO شود. تمام این موارد در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و گسترش تجارت بین‌الملل موثر هستند. وقتی کشوری تحریم بوده و در روابط و همکاری با سایر کشورها با مشکل مواجه است حتی اگر بهترین و باکیفیت‌ترین کالاها را نیز تولید کند در حوزه صادرات قطعا با معضل مواجه خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران