شما اینجا هستید
اخبار مهم » هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال وام به صنعت گنبدکاووس پرداخت شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس درشرق استان گلستان گفت که از ابتدای سال ۹۹ تا کنون مبلغ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال تسهیلات در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به ۲۶ واحد تولیدی، صنعتی و معدنی این شهرستان مرزی پرداخت شده است.

خلیل رجبلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بازرگانان ایران اظهار داشت: این تسهیلات در راستای گره‌گشایی از مشکلات مالی، رونق تولید، ایجاد درآمد و تثبت اشتغال و پس از تصویب در کارگره تسهیل و رفع موانع تولید گنبدکاووس و استان گلستان به واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی این شهرستان پرداخت شده است.

وی از صدور پروانه بهره‌برداری برای ۱۲۴ واحد تولیدی، صنعتی و معدنی در گنبدکاووس خبر داد و گفت: از این تعداد هم اکنون ۱۱۰ واحد فعال بوده و بقیه راکد هستند.

رجبلی اضافه کرد: درحال حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی گنبدکاووس که از سازمان صمت استان گلستان مجوز دریافت کردند، مشغول فعالیت هستند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس، صنعت چوب شمال (نئوپان گنبد)، بانیار پلیمر، کانی پودر، کیمیا پژوهان خاور شیمی، خوراک دام و طیور زرین دانه، آق آلتین شیمی، تولید ادوات کشاورزی سندان، تولید درب و پنجره یو، پی، وی، سی یاران بهار گلستان، نور دارو، مانی پلاست، الکترو رضا، روغن موتور هروان، پوشاک و پرده بهزیست، آرد مشتری و معادن صدف کوهی را از واحدهای تولیدی شاخص و دارای بالاترین آمار اشتغال گنبدکاووس اعلام کرد.

گنبدکاووس با افزون بر ۳۷۵ هزار نفر جمعیت و گستره پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران