شما اینجا هستید
اخبار مهم » نمایشگاه دایمی محصولات دانش بنیان در۷ کشور راه‌اندازی می‌شود

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای راه اندازی نمایشگاه دایمی محصولات دانش بنیان در کشورهای ترکیه، سوریه، روسیه، عراق (کربلا)، کنیا، امارات متحده عربی و هند اقدام شده است.

به گزارش مرضیه شاوردی در سلسله نشست‌های یکشنبه های صادراتی آنلاین صندوق نوآوری و شکوفایی امروز با موضوع نشست تجاری ایران-عمان افزود: بسته خدمات صادراتی این صندوق شامل “توانمند سازی صادراتی”، “شبکه سازی صادراتی” و “تامین مالی صادراتی” است.

وی بیان کرد: در بخش توانمند سازی، خدماتی نظیر آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت فکری ارائه می‌شود.

شاوردی اظهار داشت: همچنین پرداخت ۷۰ درصد خدمات آزمایشگاه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از دیگر خدمات صادراتی است؛ ضمن آنکه ۷۰ درصد هزینه‌های اخد استانداردهای تخصصی-سیستمی تا سقف ۶۰ میلیون تومان و ۷۰ درصد تمدید آن تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: صندوق نوآوری در زمینه آموزش داخلی تا سقف ۱۰ میلیون تومان (حمایت ۹۰ درصدی) برای آموزش داخلی پرداخت می‌ کند و در صورتی که شرکت‌ها از اساتید خارجی برای ارائه آموزش در ایران دعوت کنند یا در دوره‌های آموزشی خارج از کشور بهره مند شوند، صندوق حمایت ۹۰ درصدی تا سقف ۵۰ میلیون تومان اعطا خواهد کرد.

مدیر توانمند صندوق نوآوری وشکوفایی تاکید کرد: اخذ استانداردها در شرکت‌های دانش بنیان از دیگر خدمات حمایتی این صندوق است، این صندوق برای دریافت استانداردهای صادراتی ۷۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و برای تمدید استانداردها ۷۹ درصد هزینه‌ها را تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت خواهد کرد.

وی گفت: در زمینه حفاظت از مالکیت فکری ۸۵ درصد تا ۹۰ درصد هزینه‌های ثبت اختراع خارج کشور تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود. پرداخت ۸۵ درصد هزینه‌های ثبت نشان تجاری خارج کشور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سال و ۸۵ درصد هزینه‌های ثبت طرح صنعتی خارج کشور تا سقف ۴۵ میلیون تومان از دیگری بسته‌های حمایتی صادراتی صندوق نوآوری است.

شاوردی حمایت از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های بین المللی را از دیگر خدمات این صندوق ذکر کرد و گفت: از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۱۶۳ نمایشگاه خارجی در فهرست حمایتی صندوق قرار دارند که در فناری اطلاعات و ارتباطات، نفت و گار، سلامت، مواد پیشرفته، صنعت حمل و نقل، گیاهان دارویی و کشاورزی، صنعت و ماشین آلات، نیرو، صنعت ساختمان، صنایع معدنی، صنایع فرهنگی و خلاق، نساجی و صنایع غذایی فعالیت می کنند.

مدیر توانمندی صندوق نوآوری وشکوفایی با بیان این که برای حضور شرکت‌های دانش بنیان دراین نمایشگاه‌ها ۷۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال حمایت خواهد شد، علاوه بر آن تاکنون ۱۵ پاویون نمایشگاه‌های خارجی راه اندازی شد که سقف حمایتی صندوق برای حضور شرکت‌ها ۹۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان در سال است.

شاوردی، راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری خطر پذیر مشترک، انواع تامین مالی شرکت‌ها و پروژه‌های صادراتی، تسهیلات نمونه سازی، تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور و تسهیلات جایزه صادراتی را از خدمات تامین مالی صادراتی این صندوق نام برد و اظهار داشت: اعزام هیات تجاری از دیگر خدمات حمایتی این صندوق است که ۹۰ درصد هزینه‌های اعزام هیات تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای پذیرش هیات تجاری ۹۰ درصد هزینه‌های پذیرش هیات تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال از سوی صندوق پرداخت می‌شود.

این مقام مسوول درباره اقدامات این صندوق در راه اندازی نمایشگاه‌های دایمی خارجی با هدف تجاری سازی محصولات دانش بنیان داخلی، گفت: این نمایشگاه‌ها در کشور ارمنستان راه اندازی شده که تاکنون ۶ شرکت فعال هستند، علاوه بر آن در نمایشگاه دایمی عراق (بغداد) ۶ شرکت، در افغانستان ۲۳ شرکت، در چین ۱۲ شرکت و آذربایجان ۱۶ شرکت فعال هستند.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی نمایشگاه دایمی در کشورهای ترکیه، سوریه، روسیه، (کربلا) عراق، کنیا، امارات متحده عربی و هند اقدام شده است، یادآور شد: سقف حمایتی از شرکت‌ها شامل ۷۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال است.

شاوردی در خصوص دیگر خدمات این صندوق  گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های تاییدیه‌های ملی تا سقف ۶۰ میلیون تومان و ۷۰ درصد هزینه تمدید آن تا سقف ۳۰ میلیون تومان از سوی صندوق به شرکت‌های دانش بنیان اعطا می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران