شما اینجا هستید
اخبار مهم » نایب‌رئیس کمیسیون بودجه مجلس: نوسانات ارزی در کشور از زمان توافق برجام آغاز شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسانات ارزی در کشور از زمان احیای برجام آغاز شد، گفت: ما با درس گرفتن از گذشته مسیر اقتصاد کشور را از مذاکرات جدا کرده‌ایم.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری بازرگانان ایران ، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با بیان آنکه ما مسائل و مشکلات اقتصادی کشور را به سرنوشت مذاکرات پیوند نزده‌ایم، افزود: در دولت قبل از پیوند زدن سرنوشت اقتصادی کشور به مذاکرات لطمه جدی دیده‌ایم و نوسانات ارزی در کشور از زمان آغاز مذاکرات برجام و در دوره دولت قبل ایجاد شده است، به ویژه پس از به امضا رسیدن توافق برجام که رئیس‌جمهور آمریکا با وجود این توافق، تحریم‌ها را اعمال کرد و تا زمانی که آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند، به تحریم‌ها ادامه دادند و پس از خروج از برجام همین وضع ادامه پیدا کرد.

وی تصریح کرد:‌ امروز باید از تجربیات تلخ گذشته درس بگیریم و کاری نکنیم که آمریکایی‌ها بتوانند بار دیگر به ما ضربه بزنند.

میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: آمریکا نشان داده که در پیمان‌ها و توافقات قابل اعتماد نیست. آمریکا در نیم قرن گذشته با هر کشوری پیمانی بسته به آن پایبند نبوده که از جمله آن می‌توان به پیمان این کشور با چین درباره «چین واحد»‌ اشاره کرد، امروز آمریکا وارد تایوان شده و با وجود آنکه با چین پیمان بسته بود که به مسائل داخلی این کشور ورود نکند، اما همگان شاهد دخالت این کشور در امور تایوان هستند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در موضوع ناتو نیز، آمریکا با روسیه پیمان بست که ناتو را به شرق گسترش ندهد، اما دیدیم که ۱۴ کشور شرقی را وارد ناتو کرد و تا مرزهای روسیه پیش آمد که آخرین آن اوکراین بود، در خصوص برجام نیز شاهد نقض برجام و پیمان‌شکنی از سوی آمریکا بوده‌ایم.

وی اظهار داشت: ما در حال حاضر مذاکرات برجام را پیش می‌بریم، اما هیچ موقع تجربیات تلخ گذشته را تکرار نمی‌کنیم؛ اگر آمریکا تضمین و تعهد کافی برای رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی کامل داشته باشد و از طرف دیگر نیز انتفاع اقتصادی کشور محقق شود، مذاکره‌کنندگان ما نیز مذاکرات را پیش خواهند برد، در غیر اینصورت، اقتصادمان را به مسیر خود ادامه خواهیم داد و به توسعه روابط با کشورهای همسایه ادامه خواهیم داد و از این طریق نیز اقتصادمان را ترمیم می‌کنیم.

منبع : اگزیم نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران