شما اینجا هستید
اخبار مهم » مشاور وزارت نیرو در گفت‌وگو با ایرنا: مرکز جهاد آبرسانی تحولی تازه در بخش آب است

مشاور وزارت نیرو، گفت: هدف ایجاد این مرکز تحولی نو در امر آبرسانی به روستاها با هم افزایی است.

«میثم جعفرزاده» در گفت و گوی با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری بازرگانان ایران افزود: برنامه مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو آن است که با ایجاد یک هم افزایی موثر بین همه متولیان و فعالان عرصه آبرسانی تحولی نو در این بخش بوجود آورد.

وی ادامه داد: این مرکز در بخش آبرسانی فعالیت خواهد کرد و به دنبال محرومیت زدایی آبی در مناطق کم برخوردار است.

مشاور وزارت نیرو گفت: محوریت کار با شرکت‌های آب و فاضلاب خواهد بود و این مرکز کمک خواهد کرد برآیند کار تحقق آبرسانی برای محرومیت زدایی باشد.

جعفرزاده ادامه داد: مرکز تلاش دارد با بکارگیری همه ظرفیت‌های موجود در همه بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف و یکی کردن آنها توان آبرسانی را به گونه‌ای ارتقا دهد که در پایان چهارسال آینده اکثریت روستاهای کشور دارای آب شرب باشند.

وی افزود: هدف اصلی ایجاد هم افزایی موثر بین همه فعالان عرصه آبرسانی است که الگوی تازه ای در این بخش محسوب می‌شود.

دبیر مرکز جهاد آبرسانی گفت: با تمرکز فعالیت‌ها در پایان چهار سال آینده اعلام خواهیم کرد چقدر در امر آبرسانی موفقیت حاصل شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، با توجه به لزوم مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع آبی، مرکز جهاد آبرسانی با هدف برنامه‌ریزی هر چه دقیق‌تر و اتخاذ تصمیم  هماهنگ، متمرکز کردن اعتبارات و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های ستادی و استانی در وزارت نیرو تشکیل شد.

براساس اعلام قبلی وزارت نیرو، همزمان با تشکیل مرکز آبرسانی «علی‌اکبر محرابیان» طی احکامی جداگانه دبیر و اعضای این مرکز را منصوب کرد.

وزیر نیرو، «میثم جعفرزاده» را به عنوان دبیر و عضو و «جمال‌الدین آبرومند»، «جلیل بشارتی»، «اکبر ابراهیمی»، «عباس شفیعی»، «محمدرضا عطارزاده»، «مجید نامجو»، «سید امیرحسین مدنی»، «حمیدرضا خان‌محمدی» و «عبدالله جعفری نعمتی» را به عنوان اعضای مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو منصوب کرد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران