مراحل پنجگانه ارائه تسهیلات در صندوق توسعه فناوری‌های نوین
شما اینجا هستید
اخبار مهم » مراحل پنجگانه ارائه تسهیلات در صندوق توسعه فناوری‌های نوین

بازرگانان نیوز: صندوق توسعه فناوری‌های نوین به منظور ایجاد زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیت‌های پژوهشی، کاربردی، توسعه‌ای و فناوری تاسیس شد و ارائه خدمات مالی ویژه به کارآفرینان متخصص و نوآوران، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، مشارکت مدنی، لیزینگ محصولات دانش‌بنیان، صدور ضمانتنامه‌های بانکی، فروش اقساطی، مضاربه و تضمین طرح‌های دانش‌بنیان از خدمات این صندوق محسوب می‌شود.

این صندوق برای خدمت‌رسانی بهتر نهادهای تخصصی در زمینه IT و ارزیابی و توانمندی ایجاد کرده است.

مدل کارگزاری فناوری در ارتباط با صندوق شامل ۵ مرحله است. در مرحله نخست فهرستی از توانمندی‌های شرکت‌های فناور تهیه می‌شود و همچنین نیازهای فناورانه دستگاه‌های اجرایی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، در مرحله بعد، این فهرست‌ها به صندوق ارائه می‌شود. برای تحقق ارائه پاسخ‌های فناورانه به نیازهای احصاء شده، از ساختارهای مالی و اعتباری و بازوهای تخصصی صندوق استفاده می‌شود. در مرحله چهارم، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای حل مشکل به کار گرفته می‌شود. در مرحله آخر نیز هر اقدام باقیمانده‌ای انجام می‌گیرد تا حل مسئله به صورت کامل انجام گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران