شما اینجا هستید
اخبار مهم » قیمت کلیدی دلار در بازار ارز امروز/ شرط ورود تقاضا به بازار

قیمت دلار در هفته جاری بین ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان و ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان در نوسان بوده است. تحلیل گران فنی می گوید شرط ورود تقاضای جدید به بازار قرار گرفتن قیمت بالای ۲۵ هزار و ۲۰۰ است.

اگر دلار یک ساعت بالای محدوده ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومانی نوسان کند، خریداران جدیدی به بازار وارد خواهد شد. این گزاره ای است که تحلیل گران فنی، سه شنبه شب بر روی آن تاکید می کردند. دلار در حالی برای تثبیت خود در کانال ۲۵ هزار تومانی تلاش می کند  که در روزهای ابتدایی هفته جاری وارد کانال ۲۴ هزار تومانی شد و امید کاهشی ها برای نزول قیمت تا محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفته بود. با این حال، گردش انتظارات سیاسی در بازار کافی بود که قیمت به سرعت تغییر مسیر دهد و به کانال ۲۵ هزار تومانی بازگردد.

کف و سقف قیمت دلار در هفته اول اسفند
روند اخیر قیمت دلار نشان می دهد که معامله گران نسبت به عبور این ارز از سطح ۲۶ هزار و۳۰۰ تومانی حساس هستند. هفته گذشته در همین محدوده قیمتی بود که میزان فروش ها شدت گرفت. در مقابل، کف قیمت دلار در هفته جاری محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود. طبیعتا دو نقطه یاد شده در تعیین موقعیت بازیگران ارزی در روزهای آتی نقش زیادی خواهد داشت. در کنار این، معامله گران بازار به روند قیمتی حواله درهم نیز به دقت توجه خواهند کرد. در صورتی که حواله درهم به بالای مرز ۷ هزار تومانی بازگردد، جنب و جوش هیجان در بازار ارز بیشتر خواهد شد. برگشت درهم به زیر سطح ۶ هزار و ۸۰۰ تومانی، اجازه افت بیشتر را به معامله گران دلار خواهد داد. در معاملات پشت خطی روز سه شنبه گفته می شد که درهم به بالای ۶ هزار و ۹۰۰ تومان رفته است و اسکناس آمریکایی به پیشروی در کانال ۲۵هزار تومانی ادامه داده است. به بیان ساده تر می توان گفت، پیش از شروع به کار بازار در روز جاری، شانس برای رشد بیشتر قیمت بالاتر بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران