شما اینجا هستید
اخبار مهم » فاصله تورمی دهک ها بیشتر شد

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٣,۶ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل با ٣.۴ واحد درصد ٠.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری بازرگانان ایران ؛ بر اساس گزارش مرکز آمار نرخ تورم کل کشور در دی ماه ١۴٠٠ برابر ۴٢,۴ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۴١.۶ درصد برای دهک نهم تا ۴۵.٢ درصد برای دهک­های اول و دوم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین۵۵.٧ درصد برای دهک دهم تا ۵۶.۵ درصد برای دهک­ دوم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین٣٣.٧ درصد برای دهک اول تا ٣٨.۴ درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک ها بیشتر شد

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٣,۶ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٣.۴ واحد درصد) ٠.٢ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٠.۴ واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل  ١.١ واحد درصد کاهش داشته است.

منبع : اقتصاد آنلاین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران