شما اینجا هستید
اخبار مهم » شور و شوق قمی‌ها برای استقبال از سردار دل‌ها؛ بوی پیراهن یوسف می‌آید

اینجا قم است و همه چشم‌انتظار که علمدار بیاید، اینجا ایستاده‌اند و قاسم‌های فردا را با خود آورده‌اند برای خوش‌آمد گویی.

از قم، بوی پیراهن یوسف می‌آید؛ اینجا هزاران یعقوب در انتظار  ایستاده‌اند و چشم‌انتظار که با نسیم عطر شهادتش تبرک جویند.

اینجا قم است، شهر شهادت و دلاوری و بوی خون بوی غریبی نیست برای مردمی که زین‌الدین دیده‌اند و حیدریان را همسایگی کرده‌اند اما بوی یوسف علی بوی دست علمدار است، بوی پاره‌های تن قاسم، بوی غریبی اصغر، بوی شجاعت حسین.

اینجا قم است و همه چشم‌انتظار که نه‌فقط علمدار بیاید اینجا ایستاده‌اند و قاسم‌های فردا را با خود آورده‌اند. قاسم‌هایی که قرار است با پوی پیراهن یوسف که نه بینا که زنده شوند و  جان بگیرند.

هنوز مردم تهران دل نکنده‌اند اما اینجا هزاران چشم‌انتظار ایستاده‌اند تا خوش‌آمدش گویند و برایش رجز سربازی بخوانند که مردم قم نه سرباز که فداییان یوسف هستند و مقتدایش را مقتدا می‌دانند و چم انتظار فرمان جهادش کفن پوشیده‌اند.

حاج قاسم! دخترت امروز گفت پدرم و ما فرزندان قم خطابت می‌کنیم پدرمان که دشمن بداند خون پدر در رگ‌های تک‌تک پسران و دختران این سرزمین به خون‌خواهی به جوش آمده است و تا ذلت دشمنت را نبینیم از پای نخواهیم نشست.

چندین ساعت ایستادن به انتظار آمدنت که دل‌خوشی ماست اما بدان تا انتقام خونت ایستاده‌ایم و قم سیاه‌پوش نبودنت است تا ابد  و  تا رسیدن منتقم خون شهدای کربلا ویارانش  علمت را بر دوش می‌گیریم و نمی‌گذاریم پرچمی که برافراشته‌ای بر زمین بیافتد.

پرچمی که سرخی‌اش بوی تو را می‌دهد و سبزی‌اش بوی جوانه‌هایی که از خونت سرزده است و همه نامشان قاسم است و نسبشان سلیمانی و نام پدرشان علی زمانه و بدان جمعه‌ای که تو رفتی آغاز تقویم جهاد خواهد بود و هجرت و شهادت به ابتدای تاریخ رسیده است و دوباره همت و باکری و زین‌الدین و حاج قاسم خواهیم داشت.

امروز روز قیام است، ما اینجا چشم‌انتظارت ایستاده‌ایم تا بیایی و با بوی شهادت زنده شویم.

منبع : تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -