سه نیروگاه تهران در آستانه بازنشستگی/ راندمان نیروگاه‌ها به ۵۵ درصد می‌رسد
شما اینجا هستید
اخبار مهم » سه نیروگاه تهران در آستانه بازنشستگی/ راندمان نیروگاه‌ها به ۵۵ درصد می‌رسد

بازرگانان نیوز:  محسن طرزطلب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره برنامه از مدار خارج کردن نیروگاه‌های فرسوده اظهار داشت: سال گذشته نیروگاه زاهدان در سیستان و بلوچستان سال از مدار خارج شد، نیروگاه طرشت هم بعد از نیروگاه ری ماه آینده از مدار خارج می‌شود، نیروگاه بعثت هم بعد از اخذ مجوز از محیط زیست به بازنشستگی می‌رسد.

وی درباره جایگزینی نیروگاه ری تصریح کرد: تهران دارای سه نیروگاه قدیمی با راندمان بسیار پایین است که ساخت پست جدید GIS 230 کیلووات نیروگاه ری، گام اول برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی این مجموعه برداشته شده است.

مدیر عامل شرکت برق حرارتی افزود: در حال حاضر راندمان نیروگاه کنونی ری در حد ۲۱ درصد است که با وارد مدار شدن واحدهای جدید به ۶۰ درصد خواهد رسید.

وی هزینه ساخت پست جدید نیروگاه را ۵۰۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: گام بعدی نیروگاه طرشت است که ۴۰ میلیون یورو هزینه در پی خواهد داشت، یک پیمانکار ایرانی در مناقصه این نیروگاه برنده شده و کار اجرایی آن از یک ماه آینده آغاز می‌شود.

طرزطلب خاطرنشان کرد: با اجرای این سه طرح راندمان نیروگاه‌های استان از حدود ۲۲ درصد فعلی به بیش از ۵۵ درصد افزایش خواهد یافت.

وی درباره کسری سه هزار مگاواتی تولید برق در استان تهران بیان کرد: برای جبران این رقم لازم است طی سال‌های آتی واحدهای جدید به نیروگاه‌های موجود استان افزوده شود که احداث نیروگاه هزار مگاواتی جدید ری بخشی از کسری موجود تولید برق تهران را جبران خواهد کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران