شما اینجا هستید
اخبار مهم » رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: ضرورت بازنگری اساسی در حوزه آموزش

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حوزه آموزش نیازمند بازنگری اساسی است و باید در این مورد ساختارها اصلاح شود تا اثربخشی آن در دیگر حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دیده شود.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری بازرگانان ایران از سازمان برنامه و بودجه کشور «مسعود میرکاظمی» با اشاره به ضرورت ساماندهی ردیف‌های بودجه در راستای پاسخگویی و سرانجام رسیدن به اهداف سیاست‌های کلان کشور اظهار داشت: هدف، اثربخش کردن علوم تحقیقات و فن آوری در شاخص‌های  اقتصاد کلان کشور است.

وی افزود: باید بازنگری اساسی در حوزه آموزش صورت گیرد. قبل از پیروزی انقلاب، آن چیزی که در کشور برنامه‌ریزی شده بود حوزه‌هایی بودند مستقل که وابستگی به هم نداشتند و یکپارچگی در داخل کشور وجود نداشت، یکپارچگی در خارج از کشور بود.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاح ساختار باید صورت بگیرد تا اثربخشی آموزش در همه حوزه‌ها دیده شود. باید دانشگاه‌ها براساس رشته‌ها، توانمندی‌ها و نخبگان قطب‌بندی شود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۱به بخشی از تغییرات باید پرداخته شود و در برنامه هفتم توسعه باید خیلی جدی‌تر اثربخش کردن آموزش در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران