شما اینجا هستید
اخبار مهم » ریزش طلا و ناامیدی سکه بازان!

شرایط نزولی اونس طلا موجب شده است که برخی از معامله گران از احتمال افت سکه به زیر مرز ۱۱ میلیون تومانی صحبت کنند.

امیدهای افزایشی سکه بازان با ریزش طلا رنگ باخت. دوشنبه صبح، طلای جهانی خود را به بالای سطح حساس هزار و ۷۵۰ دلاری رساند. این موضوع موجب شد که خریدها در بازار سکه بیشتر شود؛ با این حال، شب گذشته فروش طلا به اندازه ای شدت گرفت که قیمت هر اونس طلا تا محدوده هزار و ۷۲۰ دلاری عقب نشینی کرد. به گفته تحلیل گران فنی تا زمانی که طلا زیر سطح هزار و ۷۵۰ دلاری است، معامله گران سکه در موقعیت خرید قرار نخواهند گرفت، مگر اینکه در بازار دلار یک اتفاق خاص رخ دهد. از نگاه آن ها، در صورت نزول قیمت طلا، تنها در شرایطی که قیمت دلار به بالای سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی برود، سکه بازان خریدهای خود را آغاز خواهند کرد.

احتمال افت قیمت سکه​ به زیر خط ۱۱ میلیونی
شرایط نزولی اونس طلا موجب شده است که برخی از معامله گران از احتمال افت سکه به زیر مرز ۱۱ میلیون تومانی صحبت کنند. ارزش ذاتی قیمت سکه بعدازظهر دیروز با توجه به رشد قیمت دلار کمی بالا آمد و در آستانه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار گرفت. با این حال، دیشب در معاملات پشت خطی دلار نیز وضعیت مساعدی نداشت و بیشتر میل به کاهش را از خود نشان می داد. سکه نیز گفته می شد که در معاملات پشت خطی تا خط ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان پایین رفت. چنین اتفاقاتی احتمال افت سکه به زیر مرز ۱۱ میلیون تومانی را برجسته می کرد.

تحلیل گران فنی باور دارند، در صورتی که پس از مرز ۱۱ میلیونی، قیمت سکه امامی محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را از دست بدهد، با موج جدیدی از فروشندگان مواجه خواهد شد. در حالی که عده ای از معامله گران احتمال افت سکه را مطرح می کنند، گروه دیگری باور دارند، هم سکه و هم طلا به کف های قیمتی خود نزدیک شده اند. آن ها به معامله گران توصیه می کنند که در همین قیمت ها اقدام به خرید کنند. با این حال، بعید به نظر می رسد تا زمانی که دلار زیر سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی باشد، خریدهای معناداری در بازار سکه صورت بگیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران