شما اینجا هستید
اخبار مهم » رئیس کمیسیون صنایع تشریح کرد جدیدترین خبرها از تفکیک وزارت صمت

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه به صورت برآیند، نظر مخالف با تفکیک وزارت صمت در این کمیسیون بیشتر است، گفت: بر اساس توافق دولت و مجلس، در بازه زمانی دو ماه باید این طرح در مجلس مورد بحث قرار گیرد و ممکن است اصلا این مجلس رای نیاورد.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران ، مصطفی طاهری در حاشیه جلسه هم اندیشی با برگزیدگان روز صنعت و معدن، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از صنایع مواد اولیه را از بورس کالا با قیمت‌های جهانی می‌خرند، اما قیمت گذاری محصول نهایی آن‌ها دستوری انجام می‌شود. اگر قرار است همین روش ادامه پیدا کند، باید قیمت دستوری پاسخ قابل قبولی به کسب و کار تولیدکننده دهد.

وی درباره قیمت بالای خودرو در کشور نیز گفت: یکی از دلایل این وضعیت انحصاری بودن صنعت خودرو و نبود تعادل بین عرضه و تقاضا است که بخشی از این مشکل با واردات حل خواهد شد. آیین نامه واردات خودرو نیز دست هیئت دولت است.

طاهری در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های تحولی وزارت صمت گفت: این برنامه‌ها روی کاغذ خوب است، اما در عمل بخشی از این برنامه‌ها با چالش مواجه شده است. اما برآیند آن‌ها نمره قابل قبولی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره طرح تفکیک وزارت صمت نیز اظهار کرد: طرفداران تولید بیشتر مخالف طرح تفکیک ورارت صمت هستند و طرفداران تنظیم بازار موافق آن. در مجلس شورای اسلامی حرف اندیشکده‌ها و مخالفان و موافقان شنیده شده است. در کمیسیون صنایع و معادن نیز نظرات موافق و مخالف است، اما برآیند مخالفت با تفکیک بیشتر است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره اینکه چه زمانی تکلیف تفکیک وزارت صمت مشخص می‌شود؟ اظهار کرد: بر اساس توافق دولت و مجلس، در بازه زمان دو ماه باید این طرح در مجلس مورد بحث قرار گیرد. ممکن هم هست اصلا این مجلس رای نیاورد، چراکه برخی اعتقاد دارند، با توجه به قانون بالادستی مبنی بر آسیب‌های احتمالی بزرگ شدن قانون، این طرح به رای دو سوم نمایندگان نیاز داشته باشد.

منبع : ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران