حفر ۶ هزار متر چاه نفت و گاز
شما اینجا هستید
اخبار مهم » حفر ۶ هزار متر چاه نفت و گاز

بازرگانان نیوز: به گزارش وزارت نفت، قربانعلی کاظمی گفت: این میزان حفاری روی ۱۷ حلقه چاه به تفکیک دو حلقه افقی، هشت حلقه جهت‌دار، دو حلقه عبور از مانده حفاری و پنج چاه عمودی با موتور درون چاهی محقق شده است.

وی افزود: انجام دو عملیات مغزه‌گیری با بازیافت ۳۷۳ متر مغزه و یک عملیات کنار گذر با ابزار ویپ استاک بخش دیگری از فعالیت این واحد تخصصی زیر مجموعه مدیریت خدمات ویژه شرکت به شمار می‌آید.

کاظمی با اشاره به شاخص‌های عملکردی مهم در این اداره تصریح کرد: افزایش سهم بازار حفاری جهت‌دار به نحوی که میزان سهم از ۳۵ به ۴۲ درصد افزایش یافته است و پیگیری مستمر ساخت قطعات و تجهیزات از جمله قطعات کاربردی ابزار مغزه‌گیری از موارد مهم و تأثیرگذار در این مدت است.

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: نگاه خاص به روش‌های نوین، کنترل هزینه از جمله شیوه مهندسی هزینه خدمات تمام شده حفاری جهت‌دار، مغزه‌گیری و کنار گذر از موارد با اهمیتی است که تعریف و دنبال می‌شود.

وی گفت: این بخش هم‌اکنون ارائه خدمات مورد نیاز پروژه‌های کلید در دست EPC و EPD از جمله پروژه‌های ۱۰+۲۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، نفت‌شهر، دارخوین و هشت حلقه چاه اکتشافی در مناطق مختلف را در دست اجرا دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران