شما اینجا هستید
اخبار مهم » حرکات صعودی قیمت سکه در رمضان

سکه در رمضان سال ۹۹ بیش از ۱۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. باورش دشوار است،‌ چرا که بازار سکه یک بازار سنتی است که بسیاری از معامله گران در این ماه فعالیت نمی کنند و بخشی از بازار نیز تعطیل می شود. در چنین شرایطی، افزایش قیمت سکه عجیب به نظر می رسد.

با این حال، افزایش قیمت فلز گران بهای داخلی را می توان از کانال های موازی تحلیل کرد. به عنوان مثال، در رمضان سال ۹۹،  دلار در مسیر افزایشی قرار داشت و قیمت سکه را تحریک می کرد. به گفته فعالان، زمانی که قیمت دلار بالا می رود، تقاضا در بازار سکه افزایش پیدا می کند. از آن جایی که بخشی از عرضه در ماه رمضان متوقف می شود، تقاضا اثرگذاری بیشتری پیدا می کند و رشد ۱۰ درصدی دلار، افزایش ۱۶ درصدی سکه را در پی دارد.

حرکات صعودی قیمت سکه در رمضان

رکورد رشد در سال ۹۷

رمضان سال ۹۷، سکه بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. سال ۹۶ نیز در این ماه، سکه ۶ دهم درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. تنها در سال ۹۸ بود که فلز گران بهای داخلی در ماه رمضان افت قیمت را به ثبت رساند و بیش از ۱۱ درصد از ارزش خود را از دست داد. در مجموع می توان گفت که روند سکه در ماه های رمضان صعودی بوده است.

فلز گران بهای داخلی در رمضان ۱۴۰۰ نیز کار خود را صعودی آغاز کرده است و به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتومانی رفته است. حتی در اولین روز ماه رمضان، سکه صدر جدول بازدهی بازارها را تصرف کرد. با این حال، در ساعات انتهایی روز چهارشنبه، قیمت سکه در معاملات پشت خطی مقداری نزولی شده بود که ممکن است روند این فلز گران بها در روز جاری را تحت تاثیر قرار دهد.

حرکات صعودی قیمت سکه در رمضان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران