شما اینجا هستید
اخبار مهم » جهش قیمت دلار و سکه /بازگشت دلار به کانال ۲۸ هزار تومان

بازار ارز طلا امروز شاهد جهش قیمت طلا ،قیمت دلار و قیمت سکه بود.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران ،  بازار ارز و طلا امروز شاهد جهش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی امروز سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ با قدرت توانست وارد کانال۲۸ هزار تومان شود. قیمت دلار امروز ۸۷۰ تومان نسبت به عصر روز گذشته بالاتر بود و با ۲۸ هزار و ۴۲۰ تومان معامله شد.

در بازار متشکل هم قیمت دلار روند صعودی را دنبال کرد. قیمت دلار در ابتدای معاملات این بازار بر روی ۲۵ هزار و ۶۱۰ تومان قرار داشت  و در نیمه روز به ۲۵ هزار و ۶۹۷ تومان رسید.

سکوت برجامیدر بازار دلار

شروع معاملات امروز در حالی اتفاق افتاد که خبر خاصی از مذاکرات احیای برجام بیرون نیامد. تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کردند که با توجه به سرعت بالای تغییرات، قیمت دلار بازگشت کند. مشاهده می‌شود با وجود اینکه جهت کلی انتظارات کاهشی است، قیمت دلار به نوعی ناپایدار و شرایط برای نوسان‌گیری مساعد است.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟ 

صرافی ملی امروز قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد .بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۲۰۸ (بیست و شش هزار  ودویست و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۶,۷۳۷ (بیست و شش هزار و هفتصد و سی و هفت  تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو  ۲۹,۷۲۲  ( بیست و نه هزار وهتصد و بیست و دو تومان) و قیمت فروش یورو  ۳۰,۳۲۳(سی  هزار و سیصد و بیست و سه  تومان) است.

قیمت درهم رشد کرد

قیمت درهم در بازار ارز امروز رشد کرد و نسبت به عصر روز گذشته ۶۰ تومان بر ارزش خود افزود. قیمت درهم امروز ۷ هزار و ۷۷۰ تومان بود. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد  ۲۸ هزارو ۵۳۹ تومان به دست می‌آمد که اندکی نسبت به قیمت  دلار در بازار بالاتر بود.

قیمت سکه بالا رفت

قیمت اونس طلا امروز هم به مسیر افزایشی روز گذشته ادامه داد و با ۱۸۱۰ دلار معامله شد. رشد قیمت اونس طلا و قیمت دلار باعث شده است که قیمت ها در بازار سکه و طلا  بر مدار افزایش قرار بگیرد.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱۱ هزارو ۱۰۰ تومان از روز گذشته گران تر بود و با ۱ میلیون و ۲۱۷ هزار  ۱۰۰ تومان معامله شد. قیمت سکه نیز ۵۰ هزار تومان بالا رفت و بر روی ۱۲ میلیونو۵۵۰ هزار تومان قرار گرفت.  با احتساب قیمت ۲۷ هزار و ۷۳۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۱۱۰  هزار تومان به دست آمد و حباب سکه نیز ۳٫۶۳ درصد بود.

منبع : اقتصاد نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران