توسعه معادن در ۷۵ درصد شهرستان‌های کم‌برخوردار توسط دولت
شما اینجا هستید
اخبار مهم » توسعه معادن در ۷۵ درصد شهرستان‌های کم‌برخوردار توسط دولت

بازرگانان نیوز: به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «خداداد غریب پور» افزود: این سازمان نگاه ویژه‌ای به مناطق کم برخوردار و محروم کشورمان دارد و به عنوان نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور در قالب دو راهبرد کلان «توسعه و توانمندسازی»  اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته وی،  براساس این آمار در ۴۸ شهرستان سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و زیرساختی انجام شده که با احتساب انجام فعالیت‌های اکتشافی در ۴۱ ناحیه کمتر توسعه یافته، در مجموع ۸۲ درصد شهرستان تحت فعالیت‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه قرار گرفته‌اند.

غریب پور اضافه کرد: این سازمان در سال‌های گذشته با تعریف و اجرای پروژه‌ای اکتشافی، مناطق جدیدی از کشور را تحت فعالیت‌های «توسعه‌ای و توانمندسازی» ‌قرار داده است. بخش توسعه‌ای مربوط به سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌سازی در تولید، ‌ اشتغال و با هدف توسعه صادرات است و بخش توانمندسازی حوزه‌های «اکتشاف، زیرساخت، آموزش، ‌ پژوهش و فناوری، بهداشت، ‌ایمنی، ‌محیط زیست و انرژی و توسعه مناطق ویژه اقتصادی»  از جمله خلیج فارس، لامرد، ‌پارسیان و کاشان را دربرگرفته است.

سرمایه‌گذاری در نقاط مرزی با برنامه جدید «اکتشاف»

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: یکی از اقدامات سال‌های گذشته سازمان ایمیدرو، سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف نقاط مرزی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، ‌خراسان جنوبی، رضوی و شمالی و نیز استان‌هایی همچون کردستان، هرمزگان و … به عنوان نقاط کم برخوردار کشورمان بوده است.

همچنین «طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک»  نیز به‌طور عمده در نقاط کم برخوردار متمرکز شده و استان‌هایی نظیر کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، خراسان ضوی، خراسان جنوبی، ‌ هرمزگان، آذربایجان غربی، ‌ بوشهر، ‌ سیستان و بلوچستان، ‌ کرمان و جنوب کرمان از جمله مناطقی محسوب می‌شوند که در طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، دهم تیر ماه، با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، به نام  «روز ملی صنعت و معدن»  نامگذاری شده است.  همه ساله با حضور مقامات عالی، صنعت­گران، معدن‌کاران، مدیران، فن­اوران، بانوان، جوانان و پیشکسوتان و خانواده صنعت و معدن این روز ملی گرامی داشته شده و در آن، تعدادی از تلاش‌گران حوزه صنعت و معدن مورد تکریم قرار می‌گیرند.  در دهم تیرماه سال ۱۳۹۹، بیست و چهارمین سال این رویداد فرخنده، جشن گرفته خواهد شد.

مراسم روز صنعت و معدن امسال در تهران با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی معدن، انجمن مدیران صنایع، اتاق اصناف، کنفدراسیون صنعت و خانه معدن ایران برگزار می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران