شما اینجا هستید
اخبار مهم » تسهیل حضور شرکت‌های فعال آب و برق ایرانی در بازارهای صادراتی اوراسیا

مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش‌های بیمه‌ای شرکت ساتکاب گفت: ساتکاب با شناسایی و معرفی شرکت‌های صنعت آب و برق، بسترِ ورود آنها به بازارهای صادراتی روسیه و کشورهای اوراسیا را هموار می‌کند.

سید عباس جعفری، مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش‌های بیمه‌ای ساتکاب اظهار داشت: توسعه صادرات در عرصه‌های مختلف منجر به رونق اقتصاد و ارزش افزوده‌ به عنوان پشتوانه حضور قوی‌تر در صنایع داخلی و خارجی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به توانمندی‌های مطلوب «صنعت آب و برقِ» ایران، پشتیبانی از صنایع داخلی برای حضور در خارج از مرزها را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: شناسایی شرکت‌های فعال در «صنعت آب و برق» و تلاش جهت انطباق آنها با استانداردهای بین المللی و سطح استانداردهای Gost روسیه، از اهمیت ویژه‌ای برای حضور در خارج از مرزها به‌ویژه روسیه و کشورهای اورسیا دارد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت «بازار اوراسیا» برای ایران به‌ویژه در حوزه «صنعت آب و برق» و اقبال خوبِ کالا و خدمات کشورمان در روسیه و دیگر کشورها گفت: ساتکاب با شناسایی و معرفی شرکت‌های فعال در این عرصه که ظرفیت‌های کمی و کیفی مطلوبی را دارا هستند، درصدد است تا با توسعه و استمرار دامنه حضور این شرکت‌ها در کشورهای مذکور، علاوه بر اشتغالزایی بیشتر، درآمدِ بیشتری برای کشورمان نیز به ارمغان آورد.

مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش‌های بیمه‌ای ساتکاب، تمهیدات اندیشیده شده در زمینه‌های «مشاوره ای»، «بازرگانی»، «بانکی»، «گمرکی» و «بازاریابی» را از جمله اقدمات شرکت ساتکاب جهت افزایش حضور کمی و کیفی شرکت‌های فعال در صنعت آب و برق با ظرفیت‌های خوب ذکر کرد.

جعفری، برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی را فرصتی برای حضور خوبِ فعالان در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع آب و برق دانست و اظهار داشت: برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی اوراسیا در تهران نیز از جمله فرصت‌هایی به شمار می‌آید که شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ حاضر در صنعت آب و برق می‌توانند از آن به نفع حضور حداکثری در کشورهای دیگر بهره جویند.

وی ضمن اشاره به اینکه زمان برگزاری نمایشگاه مذکور به تیرماه سال جاری موکول شده است، یادآور شد: برگزاری این نمایشگاه با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در عالی‌ترین سطوح ممکن، مسلماً می‌تواند به معرفی توانمندی‌های موجود در صنعت آب و برق کمک کند و مبادلات تجاری فیمابین را افزایش دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران