تخلف ۲۷۰۰ میلیاردتومانی ۲۴ تولیدکننده محصولات مسی
شما اینجا هستید
اخبار مهم » تخلف ۲۷۰۰ میلیاردتومانی ۲۴ تولیدکننده محصولات مسی

بازرگانان نیوز:  مجتبی سجادی از تخلف ۲۷ هزار میلیارد ریالی (۲۷۰۰ میلیارد تومانی) ۲۴ شرکت تولیدکننده محصولات مسی در بورس خبر داد و گفت: پس از بررسی عملکرد شرکت‌های تولید کننده محصولات مسی در سال ۹۸، پرونده شرکت‌های متخلف تشکیل و جهت صدور رأی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی اظهار داشت: طی بررسی‌های صورت گرفته و اقدامات نظارتی سازمان حمایت در خصوص عملکرد شرکت‌های تولیدکننده محصولات مسی در بورس کالای ایران مشخص شد تعداد ۲۴ شرکت که مواد اولیه خود را از بورس تهیه کرده اند، با وجود آنکه کالای تولیدی آنها قابلیت عرضه در بورس را داشته است اما بر خلاف الزام کارگروه تنظیم بازار، نسبت به عرضه ۷۵ درصد از کالای تولیدی خود در بورس اجتناب نموده اند.

وی ارزش ریالی پرونده‌های متشکله را بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: عملکرد این شرکت‌ها بیانگر حدود ۴۰ هزار تن کسری عرضه محصولات مسی در بورس کالای ایران است که بر این اساس سازمان حمایت به استناد ماده ۵ و ۹ قانون تعزیرات حکومتی یعنی عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت ضوابط توزیع، پرونده‌های مذکور را جهت رسیدگی به تعزیرات فرستاده است.

سجادی همچنین در خصوص تداوم برخورد با شرکت‌های تولیدکننده محصولات بهداشتی افزود: طی روزهای گذشته پرونده ۳ شرکت متخلف در زمینه تولید محصولات ضدعفونی کننده و بهداشتی با ارزش ۴۰ میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است. البته نظارت این سازمان به صورت مستمر ادامه دارد و امیدواریم تعزیرات نیز در به نتیجه رساندن پرونده‌های تخلفاتی همانند گذشته همکاری لازم را با این سازمان داشته باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران