شما اینجا هستید
اخبار مهم » امسال ۱۸۵ واحد تولیدی استان سمنان ۶.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید سال ۱۴۰۰ تاکنون به ۱۸۵ واحدهای تولیدی استان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، علی تشنه دل روز سه شنبه در سیصد و یکمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در استانداری افزود:  حدود ۶ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از خرداد ۱۴۰۰ تاکنون برای رونق فعالیت اقتصادی ۱۸۵ واحد صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شد.

وی افزود: از این تعداد واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات ۵۸ واحد به ارزش حدود پنج هزار ۸۸۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۱۲۷ واحد به ارزش حدود ۵۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: در قالب تسهیلات رونق تولید ۱۴۰۰ تا کنون ۳۸۲ واحد تولیدی صنعتی معدنی و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۹ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شدند.

تشنه دل ادامه داد: با پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از ۲هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال به ۵۲ واحد صنعتی و کشاورزی امروز موافقت و مشکلات بانکی و زیربنایی ۶ واحد تولیدی صنعتی استان بررسی شد.

وی ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات کارگروه اظهار داشت: از آبان ۹۹ تا کنون، ۴۵ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار و در این جلسات مشکلات ۱۴۲ واحد تولیدی بررسی شد و در جهت رفع موانع ۱۰۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: طی این مدت، ۷۵ جلسه در مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان برگزار و مشکلات ۲۳۲ واحد مورد بررسی شد و ۲۹۰ مصوبه در جهت مانع‌زدایی این واحدها به تصویب رسید.

بخش صنعت و معدن ۳۴ درصد از اشتغال استان سمنان و ۲۲ درصد از تولید ناخالص این استان را به خود اختصاص داده است. سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران