شما اینجا هستید
اخبار مهم » امارات تولید نفت خام خود را پایین می‌آورد

علی رغم این که انتظار می‌رود ائتلاف اوپک پلاس عرضه نفت خود را طی ماه‌های آینده افزایش دهد، شرکت نفت ملی ابوظبی (ادنوک) امارات قصد دارد تولید خود را برای بارگیری در ماه سپتامبر به طرز قابل توجهی پایین بیاورد.

ادنوک به خریداران خود اعلام کرده ۱۵ درصد عرضه نفت خود را کاهش می‌دهد. این رقم برای کاهش تولید در ماه سپتامبر بالاتر از ۵ درصد کاهش عرضه نفتی است که برای ماه اوت انتظار می‌رفت.

تمام درجات نفت خام امارات از جمله موربان، ام لولو، داس بلند و اپرزاکوم، ۱۵ درصد برای بارگیری در ماه سپتامبر کمتر عرضه می‌شوند.

ادنوک همچنین اعلام کرد تخمین می‌زند صادرات نفت آن برای ماه‌های جولای و اوت به ترتیب برابر با ۱٫۰۷ و ۱٫۱۰۵ میلیون بشکه در روز باشد. امارات بین سپتامبر ۲۰۲۱ و ژوئن ۲۰۲۲ صادرات نفت خود را به ۱٫۱۳ میلیون بشکه در روز می‌رساند.

اعلام کاهش تولید نفت امارات چند روز قبل از اجلاس اوپک پلاس در هفته آینده اعلام شد. قرار است در این اجلاس در مورد ادامه افزایش تولید از ماه اوت مذاکره شود.

انتظار می رود ائتلاف اوپک پلاس در اول جولای تصمیم به افزایش بیشتر تولید بگیرد ولی عرضه اضافی نفت از ماه اوت هنوز هم کمتر از کسری عرضه بازار خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران