افزایش ۱.۳ تا ۸ درصدی تعداد مجوزهای صادر شده در بخش معدن کشور
شما اینجا هستید
اخبار مهم » افزایش ۱.۳ تا ۸ درصدی تعداد مجوزهای صادر شده در بخش معدن کشور

بازرگانان نیوز: پس از آن در شش ماهه اول امسال ۳۰۹ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده است که افزایش ۷.۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. در شش ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ میزان صدور این مجوز معدنی ۲۸۷ فقره بوده است.

در نیمه ابتدایی سال ۱۳۹۸، معادل ۲۳۹ فقره گواهی کشف صادر شد که در مدت مشابه امسال (۱۳۹۹) این تعداد به ۲۴۲ فقره افزایش یافته و رشد ۱.۳ درصدی را ثبت کرده است.

علاوه‌ براین در مدت شش ماهه نخست سال جاری سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد ۳۵.۷ درصدی داشته است. در پنج ماه اول امسال، نزدیک به ۵۷۵ میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حدودا ۴۳۳ میلیارد ریال صرف شده است.

میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه‌های بهره‌برداری در این مدت (نیمه نخست سال ۱۳۹۹) تنها آمار نزولی این گزارش است. در مدت مذکور (شش ماهه ابتدایی امسال)  ۲۵۴۱ نفر مشغول شده‌اند؛ در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، میزان اشتغال در این حوزه ۲۵۹۸ نفر بوده است. بنابراین میزان اشتغال در این حوزه با افت ۳.۳ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران