شما اینجا هستید
اخبار مهم » افزایش تولید و صادرات در صنعت سیمان

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: رویکرد یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، توجه به بومی‌سازی و ساخت داخل است.

پایگاه خبری بازرگانان ایران: خداداد غریب پور در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن، فناوری ساخت و ماشین‌آلات وابسته ضمن بیان این مطلب اظهارکرد: این نمایشگاه ملی، نشان می‌دهد که اعتماد در تامین‌کنندگان صنعت سیمان ایجاد شده و نهضت ساخت داخل در میان سازندگان کشور فراگیر شده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه این صنعت ارزبری پایینی دارد و عمده نیاز آن در داخل تامین می‌شود‌، اظهارکرد: بخش قابل توجهی از نیاز این بخش توسط قطعه سازان داخل و با کیفیت مناسب و نرخ پایین تر نسبت به مشابه خارجی، ساخته می‌شود. به گفته غریب پور، برنامه‌ریزی برای تولید داخل آن دسته از تجهیزات که از خارج تامین می‌شود نیز در حال انجام است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: امسال به رغم شرایط سخت بین‌المللی، با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن سیمان، در تولید و رشد صادرات این محصول رشد داشتیم. وی ادامه داد: پیش‌بینی شده، افزایش تولید و صادرات تا پایان امسال به ترتیب به ۹ و ۲۰ درصد برسد.

وی افزود: این آمار نشان می‌دهد که صنعت سیمان نه تنها نیاز داخل را تامین کرده بلکه توانسته بخش زیادی از نیاز کشورهای همسایه را تامین کند و موجب ارزآوری برای کشور شود.

بنا به این گزارش، غریب پور روز گذشته در بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن، فناوری ساخت و ماشین‌آلات وابسته، همچنین گفت‌وگویی با فعالان صنعت سیمان انجام داد.

این نمایشگاه به مناسبت هشتاد و ششمین سال تاسیس صنعت سیمان در کشور توسط انجمن سیمان و در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران (سالن شماره ۶) تا ۲۷ دی در حال برگزاری است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -