شما اینجا هستید
اخبار مهم » استان سمنان با وجود کاهش ۵٣ درصدی بارش‌ها تنش آب آشامیدنی نداشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: بارندگی در سال آبی  ۹۹-١۴٠٠ نسبت به سال قبل از آن ۵٣ درصد کاهش یافت ولی در شهرهای استان تنش آب آشامیدنی رخ نداد.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، محمد طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری بازرگانان ایران افزود: در سال آبی ۹۹-١۴٠٠ بارندگی ۴٣ درصد نسبت به بلندمدت ٣٠ ساله در استان سمنان کاهش یافت که کاهش قابل توجهی بود.

وی تاکید کرد: با پیش بینی کاهش بارش، تمهیدات ویژه از مهر٩٩ در نشست های تنش آبی شهرستان‌های استان سمنان در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی‌ها و اقدامات باعث شد شهرهای استان در نقطه سر به سر گرمترین ماه‌های سال را گذراندند.
طاهری با اشاره به مباحث نشست های تنش آبی در شهرستان ها اضافه کرد : برای تولید، مصرف، اصلاح شبکه‌ها و ساخت مخازن در نشست های تنش آبی در سال گذشته و فروردین امسال تصمیم‌گیری شد تا استان با کمترین مساله از فصل گرم سال عبور کند.
وی با اشاره به افزایش مصرف آب آشامیدنی از خرداد تا پایان تابستان در کنار افزایش دمای هوا نسبت به سال قبل، گفت: کرونا نیز باعث افزایش ١٧ درصدی مصرف آب آشامیدنی در استان سمنان شد.
طاهری بیان کرد: به جز دوره های چندروزه در شهرهایی مانند شهمیرزاد، کمبود آب خاصی تابستان امسال در استان سمنان رخ نداد.
وی درباره آب آشامیدنی روستاهای استان سمنان هم گفت: پیش بینی می شد ۵٠ روستای استان امسال در تابستان نیازمند آبرسانی با تانکر باشند که در عمل به ٣٠ روستا کاهش یافت.
وی ادامه داد: از ٣٠ روستا ٢۶ روستا آبرسانی فقط به صورت کمکی و برای روزهای پایانی هفته که جمعیت افزایش می یافت انجام شد و فقط برای چهار روستا آبرسانی سیار انجام شد.

شرکت آب و فاضلاب استان سمنان ۶١ طرح آبرسانی در هفته دولت امسال با ۵۵٧ میلیارد و ١٧۶ میلیون ریال اعتبار داشت.

درصد برخورداری از شبکه آب در شهرهای استان سمنان ۱۰۰ درصد و در روستا ۸۸ درصد است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران