آیا قیر بی‌کیفیت همچنان بازار صادرات ایران را خراب می‌کند؟
شما اینجا هستید
بازرگانی » آیا قیر بی‌کیفیت همچنان بازار صادرات ایران را خراب می‌کند؟

بازرگانان نیوز: حمید حسینی، درباره وضعیت صادرات قیر ایران اظهار داشت: خوشبختانه تنها فرآورده‌ای که از کرونا لطمه نخورد، قیر بود. امسال اوضاع صادرات خوب است، هر میزان که در بورس عرضه می‌شود، خریدار دارد. 

وی با اشاره به کیفیت قیر صادراتی گفت: بازارهایی مثل چین برای قیر صادراتی ایران از دست رفته بود، اکنون دوباره به این بازار دسترسی پیدا کردیم، سازمان استاندارد هم کیفیت را بررسی می‌کند، قبلا قیر و VB بی‌کیفیت از عراق وارد می‌شد که با قیر ایرانی مخلوط و به نام قیر ایران صادر می‌کردند، اکنون این رویه متوقف شده و قیر عراق به ترکیه ارسال می‌شود.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی افزود: هر چند عراق بازار ترکیه را از دست ما گرفته ولی قیر بی‌کیفیت این کشور به اسم ایران صادر نمی‌شود.

وی درباره میزان صادرات خاطرنشان کرد: گمرک رقم صادرات را اعلام نمی‌کند اما هرچه پالایشگاه بندرعباس، تهران و اصفهان عرضه می‌کند، بفروش می‌رسد.

حسینی رقم صادرات را ماهانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: بازار ما کشورهای همکاری خلیج فارس، امارات عمان، به طور غیر مستقیم قطر، بنگلادش، ویتنام، مصر، شمال افریقا بزرگ بزرگی در هند داریم و اخیرا نیز بازار چین بروی ما باز شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران