شما اینجا هستید
اخبار مهم » جزئیات تجارت ایران و افغانستان در سال جاری

علیرغم اینکه ظرفیت وارداتی کالا به افغانستان حدود ۷ میلیارد دلار است اما در ۹ ماهه ابتدای امسال ارزش کالاهای صادراتی به افغانستان فقط یک میلیارد و ۷۱۷ میلیون دلار بوده است.

صادرات ایران به افغانستان در ۹ ماهه ابتدای سال جاری یک میلیارد و ۷۱۷ میلیون و ۸۵۵ هزار دلار و واردات ایران از افغانستان در بازه زمانی مذکور یک میلیون و ۸۷۷ هزار دلار بوده است.

حجم کل تجارت ایران و افغانستان یک میلیارد و ۷۱۹ میلیون و ۷۳۳ هزار دلار بوده است.

جزئیات تجارت ایران و افغانستان در سال جاری

تجارت ایران و افغانستان در ۹ ماهه ابتدای امسال

مهدی جوانمرد قصاب رایزن بازرگانی ایران در افغانستان در مورد وضعیت تجارت ایران با افغانستان گفت: «حدود نیمی از بازارهای کالاهای وارداتی افغانستان در اختیار ایران است. اما زیرساخت های لازم برای توسعه تجارت با این کشور فراهم نیست و زیر ساخت های صادراتی در مرزهای شرقی با این کشور ضعیف است بنابراین لازم است تا مسئولان مربوط در ایران و افغانستان در راستای توسعه همکاری تجاری و بازرگانی به این مساله توجه بیشتری داشته باشند. »

جزئیات تجارت ایران و افغانستان در سال جاری

نمودار تجارت ایران و افغانستان در ۹ ماهه ابتدای امسال

وی با بیان اینکه ظرفیت واردات افغانستان در بخش کالایی حدود ۶ تا ۷ میلیارد دلار است، گفت: این کشور با ۴۰ میلیون نفر جمعیت در توسعه زیرساخت های صنعتی از ظرفیت بالایی برخوردار است، بنابراین فرصت های صادراتی قابل توجهی در بخش صادرات خدمات فنی و مهندس توام با انتقال دانش فنی برای ما فراهم است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران