شما اینجا هستید
اخبار مهم » ادامه روند کاهشی سکه

روز گذشته هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان فروخته شد که کاهش ۱۰۰ هزار تومانی را در مقایسه با روز کاری قبل نشان می‌داد. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۱ اسفند ۹۹ چقدر بود؟
قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز یکشنبه ۱۰ اسفند با ۲,۳۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۷۷ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد.

با تقویت دلار و بالا رفتن ارزش اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا که از جذابیت طلا برای سرمایه‌گذاران کم کرد، بهای معاملات اونس طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی بیش از ۲ درصد کاهش یافت و در قیمت ۱۷۳۶ دلار بسته شد.

اونس طلا در هفته گذشته پایین‌ترین قیمت خود در ۱۱ ماه را نیز تجربه کرد و و برای کل هفته ۳ درصد کاهش را به ثبت رساند تا افت ماهانه به ۲/ ۶ درصد بسنده کند، که بدترین عملکرد ماهانه این فلز گرانبها از نوامبر ۲۰۱۶ تاکنون بوده است.

افزایش ارزش اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا همزمان با بالا رفتن ارزش دلار و بازگشت دوباره تمایل برای ریسک کردن، همگی برای طلا بسیار بد بود. مهم‌ترین عامل سقوط شدید ۷۰ دلاری طلا در دو روز پایانی را می‌توان تمایل سرمایه‌گذاران به بازار بیت‌کوین به جای طلا دانست.
ادامه روند کاهشی سکه

قیمت طلا و سکه از آغاز هفته جاری شاهد یک حرکت کاهشی نسبتا جزئی بود که دلیل آن را می‌توان سقوط آزاد قیمت اونس طلا دانست، و این دلار بالای ۲۵ هزارتومانی بود که سکه را در کانال ۱۱ میلیون تومانی نگه داشت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان فروخته شد که کاهش ۱۰۰ هزار تومانی را در مقایسه با روز کاری قبل نشان می‌داد.

کاهش شدید قیمت اونس جهانی، دلایل سیاسی و خبر آزادسازی منابع ارزی ایران در عراق وکره‌جنوبی از دلایل عمده کاهش قیمت طلا بود و از آنجا که امکان ریزش بیشتر اونس جهانی همچنان وجود دارد در روز‌های آتی شاهد افت بیشتر سکه خواهیم بود. از طرفی تقاضا برای مصنوعات طلا در بازار با رکود مواجه شده و قدرت خرید مردم بسیار پایین است و از این رو تقاضا برای طلای ساخته شده با استقبال مواجه نمی‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری بازرگانان ایران | پایگاه خبری بازرگانان ایران زبان پویای اقتصاد و بازرگانی ایران